Na dzisiejszym rynku, który codziennie niemal zmienia się dzięki nowym technologiom, a w szczególności Internetowi Rzeczy, konieczna jest zmiana procesów biznesowych w wielu firmach. Warto bowiem rozważyć oferowanie produktów i usług w oparciu o Internet of Things. Według Obserwatorium IoT działającego przy Politechnice Mediolańskiej, rynek IoT w 2016 wzrósł o 40% w porównaniu do poprzedniego, obszary takie jak Smart Cars, Smart Logistics czy Smart Cities wciąż wykazują ogromny potencjał.

Ten potencjał dostrzega także włoski Viasat Group, znany również w Polsce (w 2016 przejął CMA Monitoring). Dlatego w grupie powstał zupełnie nowy podmiot Vem Solutions, który ma działać na rynku Internet of Things. Co ważne Vem Solutions powstało w wyniku połączenia spółek Elem i Vem Solutions należących również do Viasat. Jak twierdzą Włosi, połączenie spółek to narodziny nowego, globalnego gracza, który ma konkurować z największymi na rynku IoT. Działalność w dużej mierze będzie oparta o analitykę Big Data będącą częścią Internet of Things. Nowy podmiot chce prowadzić również prace badawcze z włoskimi uczelniami.

Vem Solutions ma siedzibę w Turynie, a prognozowane przychody mają przekroczyć 20 milionów euro rocznie. Oczywiście jedną z podstawowych działalności sektorów nowej spółki jest telematyka. To trzon bowiem działalności całej Viasat Group. Czyli wiemy już gdzie teraz CMA Monitoring będzie produkował swe urządzenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here