Mercedes-Benz Vans udostępnił w Polsce pierwsze usługi z zakresu łączności oraz zarządzania pojazdami Mercedes PRO connect. Oferta skierowana jest do klientów B2B.

Mercedes-Benz Vans zrobił to, o czym mówiliśmy od jakiegoś czasu. Uruchomił usługę telematyczną dla swoich klientów. Dzięki Adapterowi Mercedes PRO, polscy klienci, również flotowi, już teraz mogą korzystać z pierwszych usług przeznaczonych dla flot samochodów dostawczych. Po podłączeniu Adaptera w pojeździe, w gnieździe OBDII, urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za pośrednictwem którego przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej usłudze, menedżer jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami, jak i kierowcami. W chwili obecnej Adapter Mercedes PRO jest dostępny dla Vito i Sprintera.

Za pomocą Adaptera Mercedes PRO można zarządzać flotą przez Internet oraz praktycznie w czasie rzeczywistym odczytywać informacje o pojeździe: takie jak jego lokalizacja, poziom paliwa w baku czy czas pozostały do przeglądu. Kierowca natomiast komunikuje się z menedżerem floty poprzez aplikację Mercedes PRO Adapter, którą instaluje na swoim telefonie z Androidem lub iOS. Efektywna interakcja pomiędzy menedżerem floty a kierowcami, jak również zoptymalizowane wysyłanie zleceń pozwalają klientom flotowym – od najmniejszych firm aż po te dysponujące flotami średniej wielkości – znacznie ulepszyć planowanie zleceń i tras. Poza tym, rozwiązanie to zmniejsza nakłady pracy związane z analizą biznesową. Już teraz planowane są kolejne usługi w ramach Mercedes PRO connect oraz poszerzenie oferty o inne typoszeregi samochodów, a także fabryczny montaż tego rozwiązania.

Dostęp do pierwszych usług łączności flotowej

– Adapter Mercedes PRO daje naszym klientom dostęp do nowoczesnych rozwiązań łączności flotowej. Te usługi znacznie odciążają menedżera floty i pozwalają na redukcję kosztów. Poza tym umożliwiają też optymalne zaplanowanie pracy kierowcy i pojazdu. To oznacza konkretne korzyści dla klientów, którzy mogą wydajniej i bardziej profesjonalnie korzystać z istniejącej floty Vito i Sprinterów i jej możliwości technicznych. W przyszłości chcemy dostosowywać nasze usługi Mercedes PRO connect do potrzeb naszych klientów i wraz z nimi stale rozwijać i optymalizować nasze portfolio – powiedział Björn Sack, kierownik projektu Connectivity Mercedes-Benz Vans.

Wszystko pod ręką – od stanu pojazdu po ewidencję przebiegu pojazdu

Dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze Narzędziu do Zarządzania Pojazdami, menedżer floty w szybki i prosty sposób zyskuje wgląd w jej stan. Obecnie, w momencie wejścia na rynek Adaptera Mercedes PRO, oferta Mercedes PRO connect obejmuje pięć podstawowych usług: status pojazdu, logistykę pojazdu, komunikację flotową, zarządzanie przeglądami oraz elektroniczną książkę jazd. (1) Status pojazdu wyświetla wszystkie istotne dane dotyczące samochodu, takie jak jego wykorzystanie w danym czasie. Zintegrowane ostrzeżenia dla pojazdów pomagają zminimalizować czas przestojów. Z kolei (2) logistyka pojazdu obejmuje lokalizację samochodu niemal w czasie rzeczywistym; umożliwia też wyświetlanie i ustawianie za pomocą GPS obszarów, których dany pojazd ma nie opuszczać lub do nich nie wjeżdżać (geofencing). Kolejny parametr, (3) komunikacja flotowa oferuje możliwość przesyłania wiadomości, adresów oraz kontaktów pomiędzy Narzędziem do Zarządzania Pojazdami oraz aplikacją Mercedes PRO Adapter. Informacje o zbliżających się czynnościach serwisowych ułatwiają natomiast (4) zarządzanie przeglądami. Wreszcie, (5) elektroniczna książka jazd umożliwia automatyczną rejestrację kursów oraz odległości, oddzielnie dla przejazdów służbowych i prywatnych.

Tryb prywatny / służbowy

Przed każdym kursem, za pomocą aplikacji Mercedes PRO można ustawić cel jazdy. Tryb „Służbowo” przekazuje wszystkie istotne dane pojazdu i kierowcy do systemu i tym samym do menedżera floty. Natomiast w trybach „Prywatnym” i „Dojazd do pracy”, informacje z elektronicznej książki jazd zostają zanonimizowane zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych. Wówczas lokalizacja nie jest widoczna, a początek oraz koniec trasy nie są przekazywane do menedżera floty.

Rejestracja u dealera i darmowa aplikacja

Dostęp do nowego świata łączności stał się teraz bardzo prosty i przystępny: podpisanie umowy o świadczenie usług Mercedes PRO odbywa się u autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Po podpisaniu umowy zakładane jest konto klienta, które obejmuje flotę posiadanych pojazdów i jej menedżera. Kierowcy są rejestrowani przez menedżera floty w Narzędziu Zarządzania Pojazdami w kilku łatwych krokach. Następnie można rozpocząć użytkowanie systemu z pomocą kosztującego jednorazowo 10 PLN netto Adaptera Mercedes PRO oraz jego darmowej aplikacji. Z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami, można korzystać przez przeglądarkę Internetową. Aplikacja Mercedes PRO jest dostępna dla wszystkich popularnych smartfonów z systemem Android lub iOS. Można ją pobrać z dedykowanego sklepu z aplikacjami. Nowoczesny interfejs oraz przejrzysta nawigacja umożliwiają intuicyjne korzystanie ze wszystkich usług dostępnych w aplikacji Mercedes PRO Adapter oraz z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami. Wszystkie informacje dotyczące oferowanych w ramach Mercedes PRO rozwiązań mobilnych, łączności i finansowania dla flot można znaleźć pod adresem: www.mercedes.pro.

Mercedes PRO centralną częścią inicjatywy przyszłościowej adVANce

Mercedes PRO to nowa marka obejmująca wszystkie obecne i przyszłe usługi i rozwiązania cyfrowe dla klientów biznesowych, korzystających z samochodów dostawczych Mercedesa, która wznosi obsługę klienta komercyjnego na nowy poziom. Stanowi też ważną cześć strategicznej inicjatywy adVANce, która przekształca Mercedes-Benz Vans z producenta pojazdów w dostawcę całościowych rozwiązań systemowych. – Dziś dostarczamy naszym klientom nie tylko niezawodne pojazdy, które świetnie sprawdzają się w prowadzonym przez nich biznesie, ale idziemy o krok dalej i oferujemy narzędzia, dzięki którym zarządzanie flotą staje się efektywniejsze – powiedziała Emilia Buczek odpowiedzialna za portfolio usług connectivity w Mercedes-Benz Polska. Daimler opracowuje szyte na miarę rozwiązania, dostosowane do najróżniejszych potrzeb klienta, które zwiększają wydajność i produktywność w całym łańcuchu wartości dodanej.

Mercedes-Benz podczas Telematics Forum 2018

Czy rozwiązanie typu Mercedes PRO może stanowić zagrożenie bądź wyzwanie dla firm telematycznych? Jak dokładnie działa? Jakie są jego zalety i ilu klientów już zdecydowało się na jego zakup? O tym wszystkim opowie Emilia Buczek Junior Product Manager w Mercedes Benz Polska już 20 lutego podczas Telematics Forum 2018. Emilia od 2016 roku jest odpowiedzialna za portfolio rozwiązań connectivity dla pojazdów dostawczych marki ze Stuttgartu. Od początku kariery zawodowej jest związana z branżą automotive, posiada doświadczenie w zarządzaniu flotą, dzięki czemu zna i rozumie problemy, z którymi na co dzień mierzą się fleet managerowie. Jako osoba odpowiedzialna za flotę pojazdów demonstracyjnych i służbowych Mercedes-Benz Vans zna zagadnienie fleet managementu od strony użytkownika jak i dostawcy tych rozwiązań. Dlatego z pewnością warto pojawić się na Telematics Forum, by bliżej poznać ofertę i możliwości Mercedes PRO.

Link do rejestracji: http://telematicsclub.pl/telematics-forum-2018/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here