Wiadomości ze świata telematyki oraz działalności Telematics Club

Octo Telematics podłącza pierwszych partnerów do Octo DriveAbility Marketplace

Octo Telematics poinformowało, że operator amerykańskiej platformy sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych - EverQuote, dołączył do Octo DriveAbility Marketplace - platformy dystrybucji polis ubezpieczeniowych, ale także całego ekosystemu usług dodatkowych dla ubezpieczycieli.

Współpraca TrueMotion z Hanover Insurance Group. Telematyka dla młodych kierowców

Czas na kolejne doniesienia z zakresu Usage-Based Insurance płynące do nas zza wielkiej wody. Otóż The Hanover Insurance Group wybrała TrueMotion na dostawcę rozwiązania dla młodych kierowców.

LoJack wypuścił aplikację dla swoich dealerów

W sierpniu LoJack wypuścił na rynek aplikację mobilną, która ma przede wszystkim pomagać ich dealerom sprzedawać rozwiązania amerykańskiej firmy. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS,  jak i Android.

3 najlepsze dla amerykańskich kierowców programy Usage-Based Insurance

Amerykański serwis internetowy "the balance" wziął na warsztat polisy komunikacyjne oparte o styl jazdy kierowców. Wybrał najlepsze programy UBI. Oto pierwsze trzy.

CMA Monitoring pracuje nad Game Changerem dla UBI

Tak, jak prognozowaliśmy - wreszcie nadszedł czas na Usage-Based Insurance. I tak, jak również prognozowaliśmy - niebagatelny wpływ na to, co obecnie dzieje się na rynku ubezpieczeniowym, miało tegoroczne ogłoszenie strategii przez PZU.

Zapomnij o kablach, czyli nowe urządzenia od Technoton dla dostawców telematycznych

However, switching to wireless data transfer interfaces is senseless if the device itself is power-supplied from onboard electrical network of vehicle and power cable is still a must-have.

Dane o ograniczeniach prędkości kluczowe dla polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy

Aby prawidłowo skonstruować polisę opartą o styl jazdy kierowcy i do tego trafnie oszacować ryzyko, niezbędny jest szereg danych płynących z urządzenia telematycznego lub aplikacji. To jednak nie wszystko. Potrzebne są jeszcze dane dotyczące warunków zewnętrznych panujących w danej chwili, jak pogoda, ruch, ale także ograniczenia prędkości.

Sprawdzamy, jak wygląda rynek Usage-Based Insurance w Polsce

O UBI w naszym kraju mówi się coraz głośniej. Co więcej, na rynku są już pierwsze oferty, a niemal każdy ubezpieczyciel rozważa wdrożenia. Przybywa też dostawców tego typu rozwiązań. Pokusiliśmy się więc o stworzenie mapy graczy Usage-Based Insurance w Polsce.

Platforma DriveWell od Cambridge Mobile Telematics najlepszym cyfrowym produktem auto insurance

Cambridge Mobile Telematics rośnie w siłę i zgarnia nagrody. Tym razem w kategorii Auto Digital Insurance Product, nagrodę bostońskiej firmie przyznało TU-Automotive za platformę DriveWell.