Wiadomości ze świata telematyki oraz działalności Telematics Club

Zapomnij o kablach, czyli nowe urządzenia od Technoton dla dostawców telematycznych

However, switching to wireless data transfer interfaces is senseless if the device itself is power-supplied from onboard electrical network of vehicle and power cable is still a must-have.

Dane o ograniczeniach prędkości kluczowe dla polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy

Aby prawidłowo skonstruować polisę opartą o styl jazdy kierowcy i do tego trafnie oszacować ryzyko, niezbędny jest szereg danych płynących z urządzenia telematycznego lub aplikacji. To jednak nie wszystko. Potrzebne są jeszcze dane dotyczące warunków zewnętrznych panujących w danej chwili, jak pogoda, ruch, ale także ograniczenia prędkości.

Sprawdzamy, jak wygląda rynek Usage-Based Insurance w Polsce

O UBI w naszym kraju mówi się coraz głośniej. Co więcej, na rynku są już pierwsze oferty, a niemal każdy ubezpieczyciel rozważa wdrożenia. Przybywa też dostawców tego typu rozwiązań. Pokusiliśmy się więc o stworzenie mapy graczy Usage-Based Insurance w Polsce.

Platforma DriveWell od Cambridge Mobile Telematics najlepszym cyfrowym produktem auto insurance

Cambridge Mobile Telematics rośnie w siłę i zgarnia nagrody. Tym razem w kategorii Auto Digital Insurance Product, nagrodę bostońskiej firmie przyznało TU-Automotive za platformę DriveWell.

Rynek Usage-Based Insurance wzrósł w 2017 roku o 26 procent

Rynek UBI na świecie dynamicznie się rozwija. W minionym roku wzrastał co kwartał o średno 6 procent, osiągając na koniec 2017 liczbę 17,4 miliona polis opartych o styl jazdy kierowców.

iTuran podczas Insurance Telematics Summit

W trakcie kolejnej edycji Insurance Telematics Summit, swoje rozwiązania z zakresu Usage-Based Insurance przedstawi iTuran.

Insurance Telematics Summit

Już po raz czwarty telematyka w ubezpieczeniach zagości na mapie jesiennych wydarzeń w Polsce. 13 września w Warszawie, spotkają się uczestnicy rynku Usage-Based Insurance. Będą rozmawiali o przyszłości ubezpieczeń komunikacyjnych opartych o Internet of Things.

DS7 – pierwszy pojazd z platformą modułową Connected Vehicle

Huawei oraz Groupe PSA zaprezentowały model DS& – pierwszy pojazd wykorzystujący platformę modułową Connected Vehicle Modular Platform (CVMP). Jest on wyposażony w ekosystem OceanConnect IoT oraz usługi Cloud obsługiwane przez Huawei, zapewniający dostęp do nowych, zintegrowanych usług.
video

Cartrack monitoruje już ponad 800 000 aut. W ciągu roku przyrost o 200 000.

Cartrack przekroczył kolejną dużą liczbę monitorowanych przez siebie aut. Tym razem mowa 800 000. Tym samym potwierdza swoje miejsce w światowej czołówce firm telematycznych.